VS-100BGQ030HN4
型號描述:
Diode 30 V 100A Through Hole PowerTab?
DIODE SCHOTTKY 30V 100A POWERTAB
型號:
VS-100BGQ030HN4
品牌:
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
起訂量:375 倍增量:1
Technology
Schottky
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max)
30 V
Current - Average Rectified (Io)
100A
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
630 mV @ 100 A
Speed
Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Current - Reverse Leakage @ Vr
2.4 mA @ 30 V
Capacitance @ Vr, F
3800pF @ 5V, 1MHz
Grade
Qualification
Mounting Type
Through Hole
Package / Case
PowerTab®
Supplier Device Package
PowerTab®
Operating Temperature - Junction
-55°C ~ 150°C