VLMG21K1L2-GS08
- 型號描述:
Green 568nm LED Indication - Discrete 2.1V 2-SMD, J-Lead
LED GREEN CLEAR SMD MINILED SMD
- 型號:
- VLMG21K1L2-GS08
- 品牌:
- Vishay Semiconductor Opto Division
數量:
- Packaging
- Tape & Reel (TR)
- Features
- Package / Case
- 2-SMD, J-Lead
- Color
- Green
- Size / Dimension
- 2.20mm L x 1.40mm W
- Mounting Type
- Surface Mount
- Millicandela Rating
- 13mcd
- Configuration
- Standard
- Voltage - Forward (Vf) (Typ)
- 2.1V
- Lens Color
- Current - Test
- 10mA
- Viewing Angle
- 120°
- Height (Max)
- 1.40mm
- Wavelength - Peak
- 565nm
- Wavelength - Dominant
- 568nm
- Supplier Device Package
- SMD MiniLED
- Lens Transparency
- Clear
- Lens Style
- Rectangle with Flat Top
- Lens Size
- 1.50mm x 0.90mm