VGSOT15C-HG3-08
- 型號描述:
28.8V Clamp 15.5A (8/20μs) Ipp Tvs Diode Surface Mount SOT-23-3
TVS DIODE 15VWM 28.8VC SOT233
- 型號:
- VGSOT15C-HG3-08
- 品牌:
- Vishay General Semiconductor - Diodes Division
數量:
- Type
- Zener
- Unidirectional Channels
- 2
- Voltage - Reverse Standoff (Typ)
- 15V (Max)
- Voltage - Breakdown (Min)
- 16.5V
- Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
- 28.8V
- Current - Peak Pulse (10/1000µs)
- 15.5A (8/20µs)
- Power - Peak Pulse
- 450W
- Power Line Protection
- No
- Applications
- Capacitance @ Frequency
- 100pF @ 1MHz
- Operating Temperature
- -55°C ~ 150°C (TJ)