首頁 > CUI Inc.代理商 > VGS-150C-12
影像僅供參考,以產品規格為準
VGS-150C-12
型號描述:
Enclosed AC DC Converters 1 Output 12V 85 ~ 264 VAC, 120 ~ 373 VDC Input
機箱式電源 12 Vdc, 12.5 A, 150 W
型號:
VGS-150C-12
品牌:
CUI Inc.
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
28
起訂量:1 倍增量:1
Type
Enclosed
Number of Outputs
1
Voltage - Input
85 ~ 264 VAC, 120 ~ 373 VDC
Voltage - Output 1
12V
Voltage - Output 2
Voltage - Output 3
Voltage - Output 4
Voltage - Output 5
Voltage - Output 6
Current - Output 1
12.5 A
Power (Watts)
150W
Applications
Household Appliances, ITE (Commercial)
Voltage - Isolation
4 kV
Efficiency
86%
Operating Temperature
-30°C ~ 70°C (With Derating)
Features
Adjustable Output, Universal Input
Mounting Type
Chassis Mount
Size / Dimension
6.26" L x 3.82" W x 1.18" H (159.0mm x 97.0mm x 30.0mm)