VGSOT15C-HG3-08
型號描述:
28.8V Clamp 15.5A (8/20μs) Ipp Tvs Diode Surface Mount SOT-23-3
TVS DIODE 15VWM 28.8VC SOT233
型號:
VGSOT15C-HG3-08
品牌:
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
1
起訂量:1 倍增量:1
Type
Zener
Unidirectional Channels
2
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
15V (Max)
Voltage - Breakdown (Min)
16.5V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
28.8V
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
15.5A (8/20µs)
Power - Peak Pulse
450W
Power Line Protection
No
Applications
Capacitance @ Frequency
100pF @ 1MHz
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C (TJ)