VGSOT15-HG3-08
- 型號描述:
28.8V Clamp 15.5A (8/20μs) Ipp Tvs Diode Surface Mount SOT-23-3
TVS DIODE 15VWM 28.8VC SOT233
- 型號:
- VGSOT15-HG3-08
- 品牌:
- Vishay General Semiconductor - Diodes Division
- 點擊查看即時庫存
起訂量:3000
倍增量:1
價格:
數量:
- Packaging
- Tape & Reel (TR)
- Package / Case
- TO-236-3, SC-59, SOT-23-3
- Mounting Type
- Surface Mount
- Type
- Zener
- Operating Temperature
- -55°C ~ 150°C (TJ)
- Applications
- Capacitance @ Frequency
- 100pF @ 1MHz
- Current - Peak Pulse (10/1000µs)
- 15.5A (8/20µs)
- Voltage - Reverse Standoff (Typ)
- 15V (Max)
- Supplier Device Package
- SOT-23-3
- Unidirectional Channels
- 1
- Voltage - Breakdown (Min)
- 16.5V
- Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
- 28.8V
- Power - Peak Pulse
- 450W