VGSOT12-G3-18
- 型號描述:
26V Clamp 18.5A (8/20μs) Ipp Tvs Diode Surface Mount SOT-23-3
TVS DIODE 12VWM 26VC SOT233
- 型號:
- VGSOT12-G3-18
- 品牌:
- Vishay General Semiconductor - Diodes Division
數量:
- Type
- Zener
- Unidirectional Channels
- Voltage - Reverse Standoff (Typ)
- 12V (Max)
- Voltage - Breakdown (Min)
- 13.5V
- Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
- 26V
- Current - Peak Pulse (10/1000µs)
- 18.5A (8/20µs)
- Power - Peak Pulse
- 480W
- Power Line Protection
- No
- Applications
- General Purpose
- Capacitance @ Frequency
- 115pF @ 1MHz
- Operating Temperature
- -55°C ~ 150°C (TJ)