V30KM120-M3/H
型號描述:
Diode 120 V 4.1A Surface Mount FlatPAK (5x6)
DIODE SCHOTTKY 120V 4.1A FLATPAK
型號:
V30KM120-M3/H
品牌:
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
原廠包裝量:
起訂量:1 倍增量:1
Packaging
Tape & Reel (TR)
Package / Case
8-PowerTDFN
Mounting Type
Surface Mount
Speed
Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Technology
Schottky
Capacitance @ Vr, F
2500pF @ 4V, 1MHz
Current - Average Rectified (Io)
4.1A
Supplier Device Package
FlatPAK (5x6)
Operating Temperature - Junction
-40°C ~ 165°C
Grade
Automotive
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max)
120 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
930 mV @ 30 A
Current - Reverse Leakage @ Vr
700 µA @ 120 V