首頁 > Vicor代理商 > V300B28C250BG
影像僅供參考,以產品規格為準
V300B28C250BG
型號描述:
Isolated Module DC DC Converter 1 Output 28V 8.93A 180V - 375V Input
DC/DC 轉換器 - 通孔 C 180375300 28V8.93A
型號:
V300B28C250BG
品牌:
Vicor
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
1
起訂量:1 倍增量:1
Type
Isolated Module
Number of Outputs
1
Voltage - Input (Min)
180V
Voltage - Input (Max)
375V
Voltage - Output 1
28V
Voltage - Output 2
Voltage - Output 3
Current - Output (Max)
8.93A
Power (Watts)
250 W
Voltage - Isolation
3 kV
Applications
ITE (Commercial)
Features
OVP, UVLO
Operating Temperature
-20°C ~ 100°C
Efficiency
88.5%
Mounting Type
Through Hole
Package / Case
9-DIP Module
Size / Dimension
2.28" L x 2.20" W x 0.50" H (57.9mm x 55.9mm x 12.7mm)