SMCJ28A-E3/9AT
型號描述:
45.4V Clamp 33A Ipp Tvs Diode Surface Mount DO-214AB (SMCJ)
TVS DIODE 28VWM 45.4VC DO214AB
型號:
SMCJ28A-E3/9AT
品牌:
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
1
起訂量:1 倍增量:1
Type
Zener
Unidirectional Channels
1
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
28V
Voltage - Breakdown (Min)
31.1V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
45.4V
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
33A
Power - Peak Pulse
1500W (1.5kW)
Power Line Protection
No
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C (TJ)