SMCJ18CA
- 型號描述:
- ESD 保護二極體 / TVS 二極體 1.5KW,18V 5%,BIDIR,SMC TV S
- 型號:
- SMCJ18CA
- 品牌:
- Vishay Semiconductors
- 1
- Type
- Zener
- Bidirectional Channels
- 1
- Voltage - Reverse Standoff (Typ)
- 18V
- Voltage - Breakdown (Min)
- 20V
- Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
- 29.2V
- Current - Peak Pulse (10/1000µs)
- 51.4A
- Power - Peak Pulse
- 1500W (1.5kW)
- Power Line Protection
- No
- Applications
- General Purpose
- Capacitance @ Frequency
- Operating Temperature
- -55°C ~ 150°C (TJ)