SMCJ18CA-E3/57T
型號描述:
29.2V Clamp 51.4A Ipp Tvs Diode Surface Mount DO-214AB (SMCJ)
ESD 保護二極體 / TVS 二極體 1500W 18V Bidirect
型號:
SMCJ18CA-E3/57T
品牌:
Vishay General Semiconductor
原廠包裝量:
850
起訂量:1 倍增量:1
Type
Zener
Bidirectional Channels
1
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
18V
Voltage - Breakdown (Min)
20V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
29.2V
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
51.4A
Power - Peak Pulse
1500W (1.5kW)
Applications
General Purpose
Capacitance @ Frequency
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C (TJ)