SMC5K26A-M3/H
- 型號描述:
42.1V Clamp 119A Ipp Tvs Diode Surface Mount DO-214AB (SMC)
TVS DIODE 26VWM 42.1VC DO214AB
- 型號:
- SMC5K26A-M3/H
- 品牌:
- Vishay General Semiconductor - Diodes Division
數量:
- Packaging
- Tape & Reel (TR)
- Package / Case
- DO-214AB, SMC
- Mounting Type
- Surface Mount
- Type
- Zener
- Operating Temperature
- -55°C ~ 150°C (TJ)
- Applications
- General Purpose
- Capacitance @ Frequency
- Current - Peak Pulse (10/1000µs)
- 119A
- Voltage - Reverse Standoff (Typ)
- 26V
- Supplier Device Package
- DO-214AB (SMC)
- Unidirectional Channels
- Voltage - Breakdown (Min)
- 28.9V
- Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
- 42.1V
- Power - Peak Pulse
- 5000W (5kW)