SMAJ36A-M3/5A
型號描述:
58.1V Clamp 6.9A Ipp Tvs Diode Surface Mount DO-214AC (SMA)
ESD 保護二極體 / TVS 二極體 400W,36V 5%,UNIDIR,SMA TVS
型號:
SMAJ36A-M3/5A
品牌:
Vishay General Semiconductor
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
7500
起訂量:15000 倍增量:7500
Packaging
Tape & Reel (TR)
Package / Case
DO-214AC, SMA
Mounting Type
Surface Mount
Type
Zener
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C (TJ)
Applications
General Purpose
Capacitance @ Frequency
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
6.9A
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
36V
Supplier Device Package
DO-214AC (SMA)
Unidirectional Channels
1
Voltage - Breakdown (Min)
40V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
58.1V
Power - Peak Pulse
400W