SMAJ22A-E3/61
型號描述:
35.5V Clamp 11.3A Ipp Tvs Diode Surface Mount DO-214AC (SMA)
ESD 保護二極體 / TVS 二極體 400W 22V 5% Uni
型號:
SMAJ22A-E3/61
品牌:
Vishay General Semiconductor
原廠包裝量:
1800
Zener
Unidirectional Channels
1
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
22V
Voltage - Breakdown (Min)
24.4V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
35.5V
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
11.3A
Power - Peak Pulse
400W
Power Line Protection
No
Applications
General Purpose
Capacitance @ Frequency
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C (TJ)