PCNM2512E10R0BST5
- 型號描述:
10 Ohms ±0.1% 6W Chip Resistor 2512 (6332 Metric) Flame Proof, Moisture Resistant, Non-Magnetic, Safety Thin Film
RES SMD 10 OHM 0.1% 6W 2512
- 型號:
- PCNM2512E10R0BST5
- 品牌:
- Vishay Dale Thin Film
數量:
- Resistance
- 10 Ohms
- Tolerance
- ±0.1%
- Power (Watts)
- 6W
- Composition
- Thin Film
- Features
- Flame Proof, Moisture Resistant, Non-Magnetic, Safety
- Temperature Coefficient
- ±25ppm/°C
- Operating Temperature
- -55°C ~ 155°C
- Package / Case
- 2512 (6332 Metric)
- Supplier Device Package
- 2512
- Size / Dimension
- 0.259" L x 0.124" W (6.58mm x 3.15mm)
- Height - Seated (Max)
- 0.018" (0.46mm)