PATT0603E1002BGT1
- 型號描述:
10 kOhms ±0.1% 0.15W Chip Resistor 0603 (1608 Metric) Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant Thin Film
RES SMD 10K OHM 0.1% 0.15W 0603
- 型號:
- PATT0603E1002BGT1
- 品牌:
- Vishay Dale Thin Film
- 點擊查看即時庫存
起訂量:1000
倍增量:1
價格:
數量:
- Resistance
- 10 kOhms
- Tolerance
- ±0.1%
- Power (Watts)
- 0.15W
- Composition
- Thin Film
- Features
- Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
- Temperature Coefficient
- ±25ppm/°C
- Operating Temperature
- -55°C ~ 250°C
- Package / Case
- 0603 (1608 Metric)
- Supplier Device Package
- 0603
- Ratings
- Size / Dimension
- 0.064" L x 0.032" W (1.63mm x 0.81mm)
- Height - Seated (Max)
- 0.018" (0.46mm)