首頁 > Vishay / Thin Film代理商 > PATT0603E1002BGT1
影像僅供參考,以產品規格為準
PATT0603E1002BGT1
型號描述:
10 kOhms ±0.1% 0.15W Chip Resistor 0603 (1608 Metric) Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant Thin Film
薄膜電阻器 - SMD .15watt 10Kohm .1%
型號:
PATT0603E1002BGT1
品牌:
Vishay / Thin Film
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
1000
起訂量:1 倍增量:1
Resistance
10 kOhms
Tolerance
±0.1%
Power (Watts)
0.15W
Composition
Thin Film
Features
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient
±25ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 250°C
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package
0603
Ratings
Size / Dimension
0.064" L x 0.032" W (1.63mm x 0.81mm)
Height - Seated (Max)
0.018" (0.46mm)