首頁 > Vishay代理商 > PAC300001500FAC000
影像僅供參考,以產品規格為準
PAC300001500FAC000
型號描述:
150 Ohms ±1% 3W Through Hole Resistor Axial Flame Retardant Coating, Pulse Withstanding, Safety Wirewound
RES 150 OHM 3W 1% AXIAL
型號:
PAC300001500FAC000
品牌:
Vishay
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
起訂量:500 倍增量:1
Packaging
Cut Tape (CT)
Power (Watts)
3W
Tolerance
±1%
Features
Flame Retardant Coating, Pulse Withstanding, Safety
Package / Case
Axial
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Size / Dimension
0.217" Dia x 0.650" L (5.50mm x 16.50mm)
Composition
Wirewound
Operating Temperature
-55°C ~ 275°C
Number of Terminations
2
Supplier Device Package
Axial
Height - Seated (Max)
Failure Rate
Resistance
150 Ohms