PAC300001500FAC000
- 型號描述:
150 Ohms ±1% 3W Through Hole Resistor Axial Flame Retardant Coating, Pulse Withstanding, Safety Wirewound
線繞電阻器 - 透孔 3watt 150ohm 1% 100ppm
- 型號:
- PAC300001500FAC000
- 品牌:
- Vishay / Draloric
- 交期:
- 5-8工作天
- 原廠包裝量:
- 500
數量:
- Packaging
- Cut Tape (CT)
- Power (Watts)
- 3W
- Tolerance
- ±1%
- Features
- Flame Retardant Coating, Pulse Withstanding, Safety
- Package / Case
- Axial
- Temperature Coefficient
- ±100ppm/°C
- Size / Dimension
- 0.217" Dia x 0.650" L (5.50mm x 16.50mm)
- Composition
- Wirewound
- Operating Temperature
- -55°C ~ 275°C
- Number of Terminations
- 2
- Supplier Device Package
- Axial
- Height - Seated (Max)
- Failure Rate
- Resistance
- 150 Ohms