首頁 > Vishay Sfernice代理商 > P11A1T0AJSZ00103MA
影像僅供參考,以產品規格為準
P11A1T0AJSZ00103MA
型號描述:
10k Ohm 1 Gang Linear Panel Mount Potentiometer 1.0 Turns Conductive Plastic 0.5W, 1/2W PC Pins
POT 10K OHM 1/2W PLASTIC LINEAR
型號:
P11A1T0AJSZ00103MA
品牌:
Vishay Sfernice
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
起訂量:25 倍增量:1
Resistance (Ohms)
10k
Tolerance
±20%
Power (Watts)
0.5W, 1/2W
Built in Switch
Number of Turns
1.0
Features
Taper
Linear
Number of Gangs
1
Adjustment Type
Side Adjustment
Temperature Coefficient
±500ppm/°C
Rotation
300°
Resistive Material
Conductive Plastic
Termination Style
PC Pins
Actuator Type
Slotted
Actuator Length
0.866" (22.00mm)
Actuator Diameter
0.118" (3.00mm)