首頁 > Vishay / Sfernice代理商 > P11P1F0GGSY00103KA
影像僅供參考,以產品規格為準
P11P1F0GGSY00103KA
型號描述:
10k Ohm 1 Gang Linear Panel Mount Potentiometer 1.0 Turns Cermet 1W PC Pins
電位器 12.5mm 10Kohms 10% 1/4in slotted shaft
型號:
P11P1F0GGSY00103KA
品牌:
Vishay / Sfernice
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
30
起訂量:1 倍增量:1
Resistance (Ohms)
10k
Tolerance
±10%
Power (Watts)
1W
Built in Switch
None
Number of Turns
1.0
Features
Taper
Linear
Number of Gangs
1
Adjustment Type
Top Adjustment
Temperature Coefficient
±500ppm/°C
Rotation
300°
Resistive Material
Cermet
Termination Style
PC Pins
Actuator Type
Slotted
Actuator Length
0.622" (15.80mm)
Actuator Diameter
0.250" (6.35mm)