P0805Z1823BNT
- 型號描述:
182 kOhms ±0.1% 0.2W, 1/5W Chip Resistor 0805 (2012 Metric) Anti-Sulfur, Moisture Resistant Thin Film
薄膜電阻器 - SMD P 0805 Z 1823 B N TR e2
- 型號:
- P0805Z1823BNT
- 品牌:
- Vishay
數量:
- Resistance
- 182 kOhms
- Tolerance
- ±0.1%
- Power (Watts)
- 0.2W, 1/5W
- Composition
- Thin Film
- Features
- Anti-Sulfur, Moisture Resistant
- Temperature Coefficient
- ±5ppm/°C
- Operating Temperature
- -55°C ~ 155°C
- Package / Case
- 0805 (2012 Metric)
- Supplier Device Package
- 0805
- Ratings
- Size / Dimension
- 0.075" L x 0.050" W (1.91mm x 1.27mm)
- Height - Seated (Max)
- 0.025" (0.63mm)