P0805C1371LNT
- 型號描述:
1.37 kOhms ±0.01% 0.2W, 1/5W Chip Resistor 0805 (2012 Metric) Anti-Sulfur, Moisture Resistant Thin Film
薄膜電阻器 - SMD .20mWatt 1.37Kohms 0.0001
- 型號:
- P0805C1371LNT
- 品牌:
- Vishay / Sfernice
- 交期:
- 5-8工作天
- 原廠包裝量:
- 300
數量:
- Resistance
- 1.37 kOhms
- Tolerance
- ±0.01%
- Power (Watts)
- 0.2W, 1/5W
- Composition
- Thin Film
- Features
- Anti-Sulfur, Moisture Resistant
- Temperature Coefficient
- ±5ppm/°C
- Operating Temperature
- -55°C ~ 155°C
- Package / Case
- 0805 (2012 Metric)
- Supplier Device Package
- 0805
- Ratings
- Size / Dimension
- 0.075" L x 0.050" W (1.91mm x 1.27mm)
- Height - Seated (Max)
- 0.025" (0.63mm)