MBR1545CT-E3/45
型號描述:
Diode Array 1 Pair Common Cathode 45 V 7.5A Through Hole TO-220-3
DIODE ARR SCHOT 45V 7.5A TO2203
型號:
MBR1545CT-E3/45
品牌:
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
起訂量:1 倍增量:1
Diode Configuration
1 Pair Common Cathode
Technology
Schottky
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max)
45 V
Current - Average Rectified (Io) (per Diode)
7.5A
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
570 mV @ 7.5 A
Speed
Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Current - Reverse Leakage @ Vr
100 µA @ 45 V
Operating Temperature - Junction
-65°C ~ 175°C