首頁 > Vishay Semiconductors代理商 > MBR20100CT-M3/4W
影像僅供參考,以產品規格為準
MBR20100CT-M3/4W
型號描述:
Diode Array 1 Pair Common Cathode 100 V 10A Through Hole TO-220-3
肖特基二極體及整流器 20A,100V Trench Sky Rect
型號:
MBR20100CT-M3/4W
品牌:
Vishay Semiconductors
原廠包裝量:
1000
起訂量:1 倍增量:1
Packaging
Tube
Package / Case
TO-220-3
Mounting Type
Through Hole
Speed
Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
10A
Supplier Device Package
TO-220-3
Operating Temperature - Junction
-65°C ~ 150°C
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max)
100 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
800 mV @ 10 A
Current - Reverse Leakage @ Vr
100 µA @ 100 V