IHLP8787MZER4R7M5A
- 型號描述:
4.7 μH Shielded Molded Inductor 47 A 1.84mOhm Max Nonstandard
FIXED IND 4.7UH 47A 1.84MOHM SMD
- 型號:
- IHLP8787MZER4R7M5A
- 品牌:
- Vishay Dale
數量:
- Type
- Molded
- Material - Core
- Inductance
- 4.7 µH
- Tolerance
- ±20%
- Current Rating (Amps)
- 47 A
- Current - Saturation (Isat)
- 37A
- DC Resistance (DCR)
- 1.84mOhm Max
- Q @ Freq
- Frequency - Self Resonant
- 10.2MHz
- Ratings
- AEC-Q200
- Operating Temperature
- -55°C ~ 155°C
- Inductance Frequency - Test
- 100 kHz
- Size / Dimension
- 0.885" L x 0.866" W (22.48mm x 22.00mm)
- Height - Seated (Max)
- 0.512" (13.00mm)