首頁 > Vishay / Dale代理商 > IHLP4040DZER100M01
影像僅供參考,以產品規格為準
IHLP4040DZER100M01
型號描述:
10 μH Shielded Molded Inductor 6.8 A 36.5mOhm Max Nonstandard
功率電感器 - SMD 10uH 20%
型號:
IHLP4040DZER100M01
品牌:
Vishay / Dale
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
500
起訂量:1 倍增量:1
Type
Molded
Material - Core
Inductance
10 µH
Tolerance
±20%
Current Rating (Amps)
6.8 A
Current - Saturation (Isat)
12A
Shielding
Shielded
DC Resistance (DCR)
36.5mOhm Max
Q @ Freq
Frequency - Self Resonant
Ratings
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Mounting Type
Surface Mount
Package / Case
Nonstandard
Supplier Device Package
4040
Size / Dimension
0.425" L x 0.400" W (10.80mm x 10.16mm)
Height - Seated (Max)
0.157" (4.00mm)