首頁 > Vishay Intertechnologies代理商 > IHLP4040DZER4R7M01
影像僅供參考,以產品規格為準
IHLP4040DZER4R7M01
型號描述:
4.7 μH Shielded Molded Inductor 9.5 A 16.5mOhm Max Nonstandard
型號:
IHLP4040DZER4R7M01
品牌:
Vishay Intertechnologies
交期:
6-9工作天
原廠包裝量:
500
起訂量:500 倍增量:1
Inductance
4.7 µH
Tolerance
±20%
Current Rating (Amps)
9.5 A
Current - Saturation (Isat)
17A
DC Resistance (DCR)
16.5mOhm Max
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Supplier Device Package
4040
Size / Dimension
0.425" L x 0.400" W (10.80mm x 10.16mm)
Height - Seated (Max)
0.157" (4.00mm)