首頁 > Vishay Dale代理商 > IHLP4040DZER100M01
影像僅供參考,以產品規格為準
IHLP4040DZER100M01
型號描述:
10 μH Shielded Molded Inductor 6.8 A 36.5mOhm Max Nonstandard
FIXED IND 10UH 6.8A 36.5 MOHM
型號:
IHLP4040DZER100M01
品牌:
Vishay Dale
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
起訂量:500 倍增量:1
Inductance
10 µH
Tolerance
±20%
Current Rating (Amps)
6.8 A
Current - Saturation (Isat)
12A
DC Resistance (DCR)
36.5mOhm Max
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Supplier Device Package
4040
Size / Dimension
0.425" L x 0.400" W (10.80mm x 10.16mm)
Height - Seated (Max)
0.157" (4.00mm)