IHLE2020CDER1R0M5A
- 型號描述:
1 μH Shielded Inductor 9.8 A 12.1mOhm Max Nonstandard
IHLE-2020CD-5A 1 20% ER E3
- 型號:
- IHLE2020CDER1R0M5A
- 品牌:
- Vishay Dale
- Material - Core
- Iron Powder
- Inductance
- 1 µH
- Tolerance
- ±20%
- Current Rating (Amps)
- 9.8 A
- Current - Saturation (Isat)
- 10.3A
- DC Resistance (DCR)
- 12.1mOhm Max
- Q @ Freq
- Frequency - Self Resonant
- 66MHz
- Ratings
- AEC-Q200
- Operating Temperature
- -55°C ~ 155°C
- Inductance Frequency - Test
- 100 kHz
- Features
- Size / Dimension
- 0.232" L x 0.216" W (5.89mm x 5.49mm)
- Height - Seated (Max)
- 0.135" (3.43mm)