IHLE2020CDER150M5A
- 型號描述:
15 μH Shielded Inductor 2.4 A 208mOhm Max Nonstandard
FIXED IND 15UH 2.4A 208 MOHM SMD
- 型號:
- IHLE2020CDER150M5A
- 品牌:
- Vishay Dale
數量:
- Type
- Material - Core
- Iron Powder
- Inductance
- 15 µH
- Tolerance
- ±20%
- Current Rating (Amps)
- 2.4 A
- Current - Saturation (Isat)
- 2.6A
- Shielding
- Shielded
- DC Resistance (DCR)
- 208mOhm Max
- Q @ Freq
- Frequency - Self Resonant
- 14.1MHz
- Ratings
- AEC-Q200
- Operating Temperature
- -55°C ~ 155°C
- Inductance Frequency - Test
- 100 kHz
- Features
- Mounting Type
- Surface Mount
- Package / Case
- Nonstandard
- Supplier Device Package
- Size / Dimension
- 0.232" L x 0.216" W (5.89mm x 5.49mm)
- Height - Seated (Max)
- 0.135" (3.43mm)