首頁 > Vishay / Dale代理商 > CMF5539R200FHEB
影像僅供參考,以產品規格為準
CMF5539R200FHEB
型號描述:
39.2 Ohms ±1% 0.6W Through Hole Resistor Axial Flame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety Metal Film
金屬膜電阻器 - 透孔 1/2watt 39.2ohm 1% 50ppm
型號:
CMF5539R200FHEB
原廠包裝量:
1000
起訂量:1 倍增量:1
Packaging
Tape & Reel (TR)
Power (Watts)
0.6W
Tolerance
±1%
Temperature Coefficient
±50ppm/°C
Size / Dimension
0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
Operating Temperature
-55°C ~ 175°C
Number of Terminations
2
Supplier Device Package
Axial
Height - Seated (Max)
Failure Rate
Resistance
39.2 Ohms