首頁 > Vishay / Dale代理商 > CMF55100R00FKBF
影像僅供參考,以產品規格為準
CMF55100R00FKBF
型號描述:
100 Ohms ±1% 0.6W Through Hole Resistor Axial Flame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety Metal Film
金屬膜電阻器 - 透孔 1/2W 100ohms 1%
型號:
CMF55100R00FKBF
品牌:
Vishay / Dale
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
5000
起訂量:1 倍增量:1
Resistance
100 Ohms
Tolerance
±1%
Power (Watts)
0.6W
Composition
Metal Film
Features
Flame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 175°C
Package / Case
Axial
Supplier Device Package
Axial
Size / Dimension
0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)