CMF5076R800FHEK
- 型號描述:
76.8 Ohms ±1% 0.25W, 1/4W Through Hole Resistor Axial Flame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety Metal Film
RES 76.8 OHM 1/4W 1% AXIAL
- 型號:
- CMF5076R800FHEK
- 品牌:
- Vishay Dale
- 交期:
- 5-8工作天
- 原廠包裝量:
- Packaging
- Bulk
- Power (Watts)
- 0.25W, 1/4W
- Tolerance
- ±1%
- Features
- Flame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
- Package / Case
- Axial
- Temperature Coefficient
- ±50ppm/°C
- Size / Dimension
- 0.065" Dia x 0.150" L (1.65mm x 3.81mm)
- Composition
- Metal Film
- Operating Temperature
- -55°C ~ 175°C
- Number of Terminations
- 2
- Supplier Device Package
- Axial
- Height - Seated (Max)
- Failure Rate
- Resistance
- 76.8 Ohms