首頁 > Vishay Dale代理商 > CMF5076R800FHEB
影像僅供參考,以產品規格為準
CMF5076R800FHEB
型號描述:
76.8 Ohms ±1% 0.25W, 1/4W Through Hole Resistor Axial Flame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety Metal Film
RES 76.8 OHM 1/4W 1% AXIAL
型號:
CMF5076R800FHEB
原廠包裝量:
起訂量:1000 倍增量:1
Packaging
Tape & Reel (TR)
Power (Watts)
0.25W, 1/4W
Tolerance
±1%
Features
Flame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient
±50ppm/°C
Size / Dimension
0.065" Dia x 0.150" L (1.65mm x 3.81mm)
Operating Temperature
-55°C ~ 175°C
Number of Terminations
2
Supplier Device Package
Axial
Height - Seated (Max)
Failure Rate
Resistance
76.8 Ohms