首頁 > Vishay / Dale代理商 > CMF50158R00FHEB
影像僅供參考,以產品規格為準
CMF50158R00FHEB
型號描述:
158 Ohms ±1% 0.25W, 1/4W Through Hole Resistor Axial Flame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety Metal Film
金屬膜電阻器 - 透孔 1/4watt 158ohms 1%
型號:
CMF50158R00FHEB
品牌:
Vishay / Dale
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
1000
起訂量:1 倍增量:1
Resistance
158 Ohms
Tolerance
±1%
Power (Watts)
0.25W, 1/4W
Composition
Metal Film
Features
Flame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient
±50ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 175°C
Package / Case
Axial
Supplier Device Package
Axial
Size / Dimension
0.065" Dia x 0.150" L (1.65mm x 3.81mm)