BZD27C10P-HE3-08
型號描述:
Zener Diode 10 V 800 mW Surface Mount DO-219AB (SMF)
DIODE ZENER 10V 800MW DO219AB
型號:
BZD27C10P-HE3-08
品牌:
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
起訂量:1 倍增量:1
Packaging
Tape & Reel (TR)
Tolerance
Package / Case
DO-219AB
Mounting Type
Surface Mount
Operating Temperature
-65°C ~ 175°C
Voltage - Zener (Nom) (Vz)
10 V
Impedance (Max) (Zzt)
4 Ohms
Supplier Device Package
DO-219AB (SMF)
Grade
Automotive
Power - Max
800 mW
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
1.2 V @ 200 mA
Current - Reverse Leakage @ Vr
7 µA @ 7.5 V