BZD27C30PW
型號描述:
Zener Diode 30 V 1 W ±5% Surface Mount SOD-123W
穩壓二極管 1000mW, 5%, Zener Diode
型號:
BZD27C30PW
品牌:
Taiwan Semiconductor
原廠包裝量:
10000
起訂量:1 倍增量:1
Voltage - Zener (Nom) (Vz)
30 V
Tolerance
±5%
Power - Max
1 W
Impedance (Max) (Zzt)
15 Ohms
Current - Reverse Leakage @ Vr
1 µA @ 22 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
1 V @ 200 mA
Operating Temperature
-55°C ~ 175°C (TJ)