V300B28C250BG3
- 型號描述:
Isolated Module DC DC Converter 1 Output 28V 8.93A 180V - 375V Input
DC DC CONVERTER 28V 250W
- 型號:
- V300B28C250BG3
- 品牌:
- Vicor Corporation
- 交期:
- 5-8工作天
- 原廠包裝量:
- Type
- Isolated Module
- Number of Outputs
- 1
- Voltage - Input (Min)
- 180V
- Voltage - Input (Max)
- 375V
- Voltage - Output 1
- 28V
- Voltage - Output 2
- Voltage - Output 3
- Current - Output (Max)
- 8.93A
- Power (Watts)
- 250 W
- Voltage - Isolation
- 3 kV
- Applications
- ITE (Commercial)
- Features
- OVP, UVLO
- Operating Temperature
- -20°C ~ 100°C
- Efficiency
- 88.5%
- Mounting Type
- Through Hole
- Package / Case
- 9-DIP Module
- Size / Dimension
- 2.28" L x 2.20" W x 0.50" H (57.9mm x 55.9mm x 12.7mm)