首頁 > VPG Foil Resistors代理商 > Y14870R10000B9R
影像僅供參考,以產品規格為準
Y14870R10000B9R
型號描述:
100 mOhms ±0.1% 1W Chip Resistor 2512 (6332 Metric) Current Sense, Moisture Resistant Metal Foil
型號:
Y14870R10000B9R
品牌:
VPG Foil Resistors
交期:
6-10工作天
原廠包裝量:
1
起訂量:1 倍增量:1
Resistance
100 mOhms
Tolerance
±0.1%
Power (Watts)
1W
Composition
Metal Foil
Features
Current Sense, Moisture Resistant
Temperature Coefficient
±15ppm/°C
Operating Temperature
-65°C ~ 170°C
Package / Case
2512 (6332 Metric)
Supplier Device Package
Size / Dimension
0.250" L x 0.125" W (6.35mm x 3.18mm)
Height - Seated (Max)
0.035" (0.89mm)