首頁 > United Chemi-con代理商 > EMVH250ARA331MKE0S
影像僅供參考,以產品規格為準
EMVH250ARA331MKE0S
型號描述:
330 μF 25 V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can - SMD 140mOhm @ 100kHz 5000 Hrs @ 125°C
型號:
EMVH250ARA331MKE0S
品牌:
United Chemi-con
交期:
6-9工作天
原廠包裝量:
1
起訂量:114 倍增量:1
Capacitance
330 µF
Tolerance
±20%
Voltage - Rated
25 V
ESR (Equivalent Series Resistance)
140mOhm @ 100kHz
Lifetime @ Temp.
5000 Hrs @ 125°C
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Polarization
Polar
Ratings
Applications
Automotive
Ripple Current @ Low Frequency
375 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency
750 mA @ 100 kHz
Lead Spacing
Size / Dimension
0.492" Dia (12.50mm)
Height - Seated (Max)
0.531" (13.50mm)
Surface Mount Land Size
0.512" L x 0.512" W (13.00mm x 13.00mm)