首頁 > Chemi-Con代理商 > EMVY350ARA470MF61G
影像僅供參考,以產品規格為準
EMVY350ARA470MF61G
型號描述:
鋁質電解電容器 - SMD
型號:
EMVY350ARA470MF61G
品牌:
Chemi-Con
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
1000
起訂量:1 倍增量:1
Capacitance
47 µF
Tolerance
±20%
Voltage - Rated
35 V
Operating Temperature
-55°C ~ 105°C
Ripple Current @ Low Frequency
56 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency
140 mA @ 100 kHz
Impedance
1 Ohms
Lead Spacing
Size / Dimension
0.248" Dia (6.30mm)
Height - Seated (Max)
0.217" (5.50mm)
Surface Mount Land Size
0.260" L x 0.260" W (6.60mm x 6.60mm)