首頁 > United Chemi-con代理商 > EKYB250ELL471MJC5S
影像僅供參考,以產品規格為準
EKYB250ELL471MJC5S
型號描述:
470 μF 25 V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can 10000 Hrs @ 105°C
型號:
EKYB250ELL471MJC5S
品牌:
United Chemi-con
交期:
6-9工作天
原廠包裝量:
100
起訂量:200 倍增量:1
Packaging
Bulk
Tolerance
±20%
Package / Case
Radial, Can
Size / Dimension
0.394" Dia (10.00mm)
Polarization
Polar
Mounting Type
Through Hole
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C
Lead Spacing
0.197" (5.00mm)
Lifetime @ Temp.
10000 Hrs @ 105°C
Surface Mount Land Size
Height - Seated (Max)
0.551" (14.00mm)
Capacitance
470 µF
Voltage - Rated
25 V
Impedance
64 mOhms
Ripple Current @ Low Frequency
525 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency
1.05 A @ 100 kHz