首頁 > United Chemi-con代理商 > EKYB160ELL152MJ20S
影像僅供參考,以產品規格為準
EKYB160ELL152MJ20S
型號描述:
1500 μF 16 V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can 10000 Hrs @ 105°C
型號:
EKYB160ELL152MJ20S
交期:
6-9工作天
原廠包裝量:
1
起訂量:476 倍增量:1
Packaging
Bulk
Tolerance
±20%
Package / Case
Radial, Can
Size / Dimension
0.394" Dia (10.00mm)
Polarization
Polar
Mounting Type
Through Hole
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C
Lead Spacing
0.197" (5.00mm)
Lifetime @ Temp.
10000 Hrs @ 105°C
Surface Mount Land Size
Height - Seated (Max)
0.846" (21.50mm)
Capacitance
1500 µF
Voltage - Rated
16 V
Impedance
37 mOhms
Ripple Current @ Low Frequency
990 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency
1.65 A @ 100 kHz