首頁 > United Chemi-con代理商 > EKY-630ELL821MLN3S
影像僅供參考,以產品規格為準
EKY-630ELL821MLN3S
型號描述:
820 μF 63 V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can 10000 Hrs @ 105°C
型號:
EKY-630ELL821MLN3S
品牌:
United Chemi-con
交期:
6-9工作天
原廠包裝量:
500
起訂量:500 倍增量:1
Packaging
Bulk
Tolerance
±20%
Package / Case
Radial, Can
Size / Dimension
0.630" Dia (16.00mm)
Polarization
Polar
Mounting Type
Through Hole
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C
Applications
General Purpose
Lead Spacing
0.295" (7.50mm)
Lifetime @ Temp.
10000 Hrs @ 105°C
Surface Mount Land Size
Height - Seated (Max)
1.299" (33.00mm)
Capacitance
820 µF
Voltage - Rated
63 V
Ripple Current @ Low Frequency
1.71 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency
2.85 A @ 100 kHz