EKY-630ELL821MLN3S
- 型號描述:
820 μF 63 V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can 10000 Hrs @ 105°C
- 型號:
- EKY-630ELL821MLN3S
- 品牌:
- United Chemi-con
- 交期:
- 6-9工作天
- 原廠包裝量:
- 500
- Tolerance
- ±20%
- Size / Dimension
- 0.630" Dia (16.00mm)
- Operating Temperature
- -40°C ~ 105°C
- Lead Spacing
- 0.295" (7.50mm)
- Lifetime @ Temp.
- 10000 Hrs @ 105°C
- Surface Mount Land Size
- Height - Seated (Max)
- 1.299" (33.00mm)
- Capacitance
- 820 µF
- Voltage - Rated
- 63 V
- Ripple Current @ Low Frequency
- 1.71 A @ 120 Hz
- Ripple Current @ High Frequency
- 2.85 A @ 100 kHz