首頁 > United Chemi-con代理商 > EKY-630ELL681MK40S
影像僅供參考,以產品規格為準
EKY-630ELL681MK40S
型號描述:
680 μF 63 V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can 10000 Hrs @ 105°C
型號:
EKY-630ELL681MK40S
原廠包裝量:
25
起訂量:75 倍增量:1
Tolerance
±20%
Size / Dimension
0.492" Dia (12.50mm)
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C
Lead Spacing
0.197" (5.00mm)
Lifetime @ Temp.
10000 Hrs @ 105°C
Surface Mount Land Size
Height - Seated (Max)
1.634" (41.50mm)
Capacitance
680 µF
Voltage - Rated
63 V
Impedance
21 mOhms
Ripple Current @ Low Frequency
1.68 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency
2.8 A @ 100 kHz