首頁 > United Chemi-con代理商 > EKY-630ELL181MK16S
影像僅供參考,以產品規格為準
EKY-630ELL181MK16S
型號描述:
180 μF 63 V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can 10000 Hrs @ 105°C
型號:
EKY-630ELL181MK16S
品牌:
United Chemi-con
交期:
6-9工作天
原廠包裝量:
1000
起訂量:1000 倍增量:1
Packaging
Bulk
Tolerance
±20%
Package / Case
Radial, Can
Size / Dimension
0.492" Dia (12.50mm)
Polarization
Polar
Mounting Type
Through Hole
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C
Applications
General Purpose
Lead Spacing
0.197" (5.00mm)
Lifetime @ Temp.
10000 Hrs @ 105°C
Surface Mount Land Size
Height - Seated (Max)
0.689" (17.50mm)
Capacitance
180 µF
Voltage - Rated
63 V
Ripple Current @ Low Frequency
460 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency
1.15 A @ 100 kHz