EKY-630ELL181MK16S
- 型號描述:
180 μF 63 V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can 10000 Hrs @ 105°C
- 型號:
- EKY-630ELL181MK16S
- 品牌:
- United Chemi-con
- 交期:
- 6-9工作天
- 原廠包裝量:
- 1000
- Packaging
- Bulk
- Tolerance
- ±20%
- Package / Case
- Radial, Can
- Size / Dimension
- 0.492" Dia (12.50mm)
- Polarization
- Polar
- Mounting Type
- Through Hole
- Operating Temperature
- -40°C ~ 105°C
- Applications
- General Purpose
- Lead Spacing
- 0.197" (5.00mm)
- Ratings
- ESR (Equivalent Series Resistance)
- Lifetime @ Temp.
- 10000 Hrs @ 105°C
- Surface Mount Land Size
- Height - Seated (Max)
- 0.689" (17.50mm)
- Capacitance
- 180 µF
- Voltage - Rated
- 63 V
- Ripple Current @ Low Frequency
- 460 mA @ 120 Hz
- Ripple Current @ High Frequency
- 1.15 A @ 100 kHz